Pazarlama ve İhracat


Pazarlama

Dağıtım ve pazarlama ağımız konjonktürel değişim ve gelişim dönemlerine göre esnek bir yapı kazanmaktadır. Ülke genelinde en iyi hizmeti verebilmek amacıyla, pazarlama ağımızı sürekli olarak genişletmekteyiz.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çalıştığımız ulusal ve yerel zincir marketlerin yanı sıra, birçok baş bayimiz ve onlara bağlı tali bayilerimiz bulunmaktadır. Bünyemizdeki pazarlama ağımız ve 90 araçlık dağıtım filomuzla Marmara Bölgesi’nde yerel zincir ve ulusal zincir marketlere hizmet vermekteyiz.

2002 yılı içerisinde Ankara’da ve Bursa’da, 2003 yılında da Trakya’da oluşturduğumuz bölge temsilcilikleri ile dağıtım ve pazar ağımızı kurarak, İç Anadolu Bölgesi’ne ve Marmara Bölgesi’ne daha kaliteli ve hızlı hizmeti sunmaktayız. Doğal yaşam kaynağı ürünlerimizi insana en sağlıklı şekilde ulaştırabilmek için gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

İhracat

Özkaynak Grubu olarak yarım asırlık deneyimimiz, sektördeki lider konumumuz ile ulusal pazarda uzun yıllar artan bir ivme ile büyüme kaydettik. Her geçen gün gelişen grubumuz, ihracat alanında sürekli ve dengeli büyümeyi sürdürmektedir. Bugün itibariyle Avrupa, Orta Doğu, Balkan ülkeleri, Kuzey Kıbrıs bölgelerine kadar ulaşıyor, ihracat çalışmalarını sürdürüyoruz. Rakip ve ikame pazarları, gelişmekte olan ve potansiyel tüketime sahip olan pazarları; ABD, Japonya, İspanya pazarlarını inceliyor, bu ülkeler için gerekli olan araştırma ve fizibilite çalışmalarını sürdürüyoruz. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan ihracatın aktif bir oyuncusu olmak Özkaynak için gurur vericidir.

İhracat yapılan ülkeler;

Almanya
Belçika
Hollanda
Kuzey Kıbrıs
Çin
Suudi Arabistan
Balkan Ülkeleri